Wyszukiwarka
 

Blog

Szkolenie z makijażu permanentnego
Beautyco / Kosmetyka  / Czym się kierować wybierając szkolenie makijażu permanentnego?

Czym się kierować wybierając szkolenie makijażu permanentnego?

Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do szkolenia?

Wykonywanie makijażu permanentnego to czynność wymagająca od linergistki znacznej precyzji oraz sporej dozy cierpliwości. Dlatego też osoby, które mają zamiar się tego nauczyć powinny zadawać sobie sprawę z tego, że wymaga to dużego nakładu pracy i wielu godzin żmudnych ćwiczeń. Mimo wszystko cel jest wart poświęceń.

Okazuje się też, że wykonywanie makijażu permanentnego nie ogranicza się jedynie do wprowadzania barwnika pod skórę, jak się wielu osobom wydaje. Zagadnienie to jest o wiele szersze. Podstawowym elementem mającym wpływ na prawidłowe wykonanie mikropigmętacji jest dokładna analiza kształtu makijażu i jego dopasowanie do urody klientki oraz panujących aktualnie trendów. Już w tym momencie często zaczynają się niestety kłopotu dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem permanentnym. Podstawą dobrze wykonanego makijażu jest bowiem wykonanie rysunku przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych proporcji twarzy. Przydają się w tej sytuacji umiejętności plastyczne oraz znajomość podstaw rysunku. Kolejny etap to dobranie koloru barwnika, który pozwoli na uzyskanie efektu idealnie pasującego do naturalnego kolorytu skóry i włosów. Podobnie jak w przypadku analizy kształtu, także i tutaj przydaje się przynajmniej podstawowa wiedza z zakresu sztuki. Ponadto warto sobie zdawać sprawę, że higiena ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa i zdrowia zarówno klientek, jak i samych linergistek. Zachowanie odpowiedniej higieny jest zresztą równoznaczne z profesjonalizmem, który doceniają klienci.

Klucz do sukcesu w makijażu permanentnym

Na początkująca linergistkę czekają niestety spore wydatki, które związane są przede wszystkim z zakupem sprzętu i ukończeniem różnego rodzaju kursów doszkalającymi z zakresu technik mikropigmentacji. Kluczem do sukcesu jest bowiem nieustanny rozwój i doskonalenie swoich umiejętności. Cena szkoleń rośnie oczywiście wraz ze wzrostem ich trudności oraz rangi prowadzącego szkolenie. Najdroższe szkolenia oferują mistrzowie na poziomie MASTERCLASS. Na udział w takich szkoleniach decydują się zazwyczaj linergistki które posiadają 2-3 letnie doświadczenie w zawodzie. Jednak często już po pierwszym szkoleniu pojawiają się wątpliwości dotyczące kontynuowania nauki i inwestowania w dalszy rozwój. Warto w takiej sytuacji zastanowić się na spokojnie i wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Są one pomocne podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

  • Przede wszystkim osoby, które zastanawiają się nad rozpoczęciem przygody z makijażem permanentnym powinny wybrać się na pokaz makijażu permanentnego, aby zobaczyć na żywo jak pracują doświadczone linergistki.
  • Kluczową kwestią jest też stosunek do widoku osocza i igieł, gdyż zawód ten wymaga nieustannego kontaktu z tymi elementami. Podczas wybierania szkolenia warto zdecydować się na sprawdzony ośrodek, który gwarantuje przeprowadzenie szkoleń i kursów na najwyższym poziomie z udziałem modelek.
  • Należy również zachować pewną dozę ostrożności. Przed przystąpieniem do pierwszego szkolenia nie ma sensu kupować urządzenia do makijażu permanentnego. Często są to bowiem źle zainwestowane pieniądze. Zresztą większość renomowanych ośrodków oferuje dla kursantek na czas trwania szkolenia maszynki. Ponadto zakup sprzętu dobrze jest przemyśleć na spokojnie, gdyż od niego w dużej mierze uzależniona jest jakość wykonywanego makijażu permanentnego.
  • Początki zwykle są niełatwe, ale nie można się już na starcie zniechęcać. Kluczem do sukcesu jak zawsze jest pracowitość i regularność.
  • Osoby prowadzące szkolenia pozostają często do dyspozycji kursantek i chętnie odpowiadają na ich pytania. To bardzo ważne, gdyż tylko wówczas można wynieść ze szkolenia naprawdę wiele.
  • Na samym końcu kursantki powinny dostać certyfikat potwierdzający zdobyte przez nie umiejętności. Dobrze jeśli jednocześnie otrzymują one zaświadczenia potwierdzające zakres przeprowadzonego szkolenia.

To tylko kilka z ważniejszych informacji dotyczących szkoleń z makijażu permanentnego. Wszystkim zainteresowanym chętnie udzielę dodatkowych informacji drogą mejlową lub w czasie bezpłatnych konsultacji odbywających się w naszym ośrodku szkoleniowym.

Napisz komentarz