Wyszukiwarka

Blog

Beautyco / Kosmetyka  / Trendy w makijażu – jesień/zima 2017-2018

Trendy w makijażu – jesień/zima 2017-2018

Jakie trendy w makijażu będą obowiązywały w tym sezonie? Na blogach i forach internetowych istnieje mnóstwo wpisów dotyczących makijażu. Okazuje się, że interesujących pomysłów nie brakuje. My sięgnęliśmy po informacje na temat najnowszych trendów u ich źródła, czyli w świecie mody. Nieważne co dzieje się za kulisami – na trendy wciąż największy wpływ mają pokazy mody światowych projektantów.
Pisząc o trendach w wizażu, powołujemy się na paryski VOUGE, jako zaufany i sprawdzony wyznacznik najświeższych trendów świata mody i make-upu.
VOGUE wymienia 10 podstawowych trendów w makijażu, które zaobserwujemy w obecnym sezonie jesień/zima 2017-2018 r.

1. Maksymalny minimalizm makijażu

Piękno tkwi w prostocie, dlatego VOGUE proponuje bardzo ciekawą koncepcję makijażu, który ma za zadanie uwydatniać naturalne piękno kobiety. Głównymi cechami tego make-upu jest czysta skóra, bardzo delikatny cień na oku i naturalne, niepomalowane usta. Efektem jest makijaż ultra-subtelny i prawie niewidoczny.

2. Przerysowane rzęsy

Zawrotnie długie rzęsy znajdują się na samym szczycie elementów makijażu na nadchodzącą zimę. Nowością będzie nawiązanie do stylu Twiggy i stosowanie przedłużonych rzęs także na dolnej powiece. Wszystko po to, by podkreślić indywidualny styl kobiety i nadać jej drapieżny wygląd.

3. Makijaż w stylu gotyckim

Styl makijażu gotyckiego gościł w tym roku na większości ważniejszych pokazów mody. Make-up w stylu gotyckim to przede wszystkim mocno rozjaśniona skóra, w towarzystwie delikatnych cieni i mocno podkreślonych oczu. Dopełnieniem gotyku w makijażu są usta w kolorze krwistej czerwieni.

4. Makijaż w stylu plemiennym

Jest to kolejny, mocno wyróżniający się styl, o artystycznym charakterze. Wyraźne kolory w połączeniu z rysunkami plemiennymi na twarzy, stanowią dopełnienie odważnych i kolorowych kreacji. Makijaż w stylu plemiennym stanowi idealną alternatywę dla odważnych i wyzwolonych kobiet.

5. Kreska na powiece

Obecny rok jest przełomowy jeśli chodzi o rysowanie kreski na górnej powiece oka. Niezależnie od tego, czy jest w kształcie półkola, czy trójkąta, kreska w makijażu pojawia się znacznie wyżej i jest widoczna na górnej powiece. Zachowuje ona w tym roku prosty, minimalistyczny kształt, choć nadal jest mocno widoczna.

6. Świetlisty makijaż i efekt mokrej skóry

Kompozycję kosmetyków aplikujemy w obecnym sezonie tak, by uzyskać silne rozświetlenie cery w połączeniu z efektem mokrej skóry. Do wykonania świetlistego makijażu wykorzystujemy płynny podkład, który pod wpływem padającego światła, daje bardzo świeży i odmłodzony wygląd.

7. Wyraźne usta

W tej kompozycji dominują usta i to na tym elemencie twarzy skupia się cała uwaga. Usta malujemy bardzo wyraźnie, zazwyczaj dwoma tonami, by nadać efekt 3D. To nowy styl w makijażu, mocno podkreślający indywidualizm i urodę kobiety.

8. Grafika na oczach

Jak widać, w obecnym sezonie wizażyści pozostawiają nam szeroki wybór stylu makijażu. W  przeciwieństwie do trendu z poprzedniego punktu, w tym, koncentrujemy się na oczach. Różnorodność kolorów i wyraźne kompozycje graficzne w okolicy oczu i brwi, wyróżniają ten unikalny styl.

9. Oczy w stylu Rock ‘n’ roll

Od pewnego czasu, oczy silnie podkreślone czarną kreską, przestały być elementem utożsamianym wyłącznie z gwiazdami rockowej sceny. W tym sezonie, mocno obrysowane oczy można ujrzeć na licznych wybiegach, co oznacza, że będą stanowiły powszechnie uznany trend w makijażu.

10. Smoky eyes w nowej odsłonie

W tym sezonie, makijażyści nadali efektowi smoky eyes zupełnie innego wymiaru. Niby to samo, a jednak sporo się zmieniło. Jesień/zima 2017-2018 stoi pod znakiem czerni w makijażu smoky eyes, która mocno podkreśla oczy i nadaje modelce drapieżny wygląd.

Napisz komentarz